Aktuální novinky v audio odkazech

Trochu jsem pozměnil hudbu online k poslechu tady na webu. Aktuální nabídka jsou písničky Besednická horo, Cháron blues, Na svatého Jána, Potomci hvězd. Stačí kliknout a písnička hraje bez jakékoliv nutné instalace nějakého přehrávače rovnou z webu.

Na PC si můžete během poslechu otevřít i jiné záložky prohlížeče a pracovat na něčem jiném.
Při pohledu na počítači se zobrazuje v pravém sloupku, při zobrazení na mobilu nebo tabletu se může zobrazit i dole pod hlavní nabídkou textů a odkazů první stránka webu, to podle velikosti obrazovek nebo zobrazení na výšku či šířku. Vše by mělo fungovat bez problémově jak v mobilech a tabletech, tak v PC.

Besednická hora je novinka letošního roku. Tedy jedna z novinek, které mám rozpracované. Musím přiznat, že je zvláštní a zvláštně na mě stále působí. Společně se Svatým Jánem asi začínají předurčovat směr, kterým se budu ubírat.
Těžko popisovat, chce to poslech.

Na Besednickou horu koukám každý den z okna kuchyně. V posledních dvaceti letech už je ten výhled horší, protože nám za koncem města postavili paneláky, které tyto Slepičí hory (Besednická hora – kuře, Kohout a Slepice) zastiňují. Ale kolem oné Besednické hory kdysi jezdíval můj pradědeček do Vídně a zpět. Býval to truhlářský mistr, který tam jezdil za prací a seznámil se tam i s mojí prababičkou. A jednou si ji odtud přivezl. A náznak toho příběhu je i v té písničce.

Více písniček si můžete poslechnout buď tady na webu pod odkazem Hudba a nebo na Bandzone.cz/dantepisnickar, kde je možnost stažení záznamu šesti písniček z koncertu. Nebo si můžete přehrát pár písní na Soundcloud.com/dantepisnickar.