Pár odkazů na články o mě a příjemná slova z ePortýra

Mám tady pár příjemných ohlasů na akce a události, ve kterých jsem se objevil nebo ještě objevuji či objevím. Tady je první Porta na jihu mládne. Odkaz vede na eportýr.cz.

Díky za krásné věty od Hanky Hosnedlové, viz ukázka 🙂
„…Tvrzení, že mezi hudebníky i pořadateli najdete řadu novinářů, působících v tisku i na rozhlasových vlnách, doložil i Dante písničkář, občanským jménem Zdeněk Zajíček, někdejší basista letos jubilujícího Spolektivu. Při jeho první písničce mne napadlo, že máme možná svého jihočeského Vlastu Redla, nicméně ocenění si zasloužilo i jeho procítěně přednesené blues…“

Další odkaz je opět na http://www.eportyr.cz. Tentokrát ale ve spojitosti se Spolektivem a chystanými „třicátinami“. A také v souvislosti s písničkou, na které mám taky svůj podíl… byť je pro mě Spolektiv minulostí, občasným návratům se nebráním a ještě něco společného nachystáme. Více viz citace:

„Jedna z písní – Raport – nyní slaví úspěchy ve Folkparádě na ČRo Region. Podle čeho jste vybírali, kterou píseň tam přihlásíte?
Raport v textu je niterní osobní výpověď. Velmi silná výpověď o bytí na zemi, poznávání světa a o objevování sebe sama a velké vnitřní síle. Když jsme text od Zdeňka Zajíčka dostali, řekli jsme si, tak co s takovým posláním? Martin Jančura dokázal Raport převést do písně. Jako u všech ostatních písní aranžujeme všichni společně. Vždy je to o hledání a tvoření těch nejlepších hudebních barev, díky čemuž je každá naše píseň jiná, a přesto se rukopis Spolektivu dá poznat.
Při natáčení Raportu na CD Dej mi tvar už Honza Friedl jej pasoval na výjimečnou píseň. Toto nám později potvrdilo několik přátel, že při Raportu cítí zvláštní mrazení. Nebylo jiné volby. Velmi nás těší, jak si Raport ve Folkparádě vede.“

Více na http://www.eportyr.cz/osobnosti/rozhovory/4635-spolektiv-at-se-nase-harmonie-s-laskou-prenese-do-dusi-posluchacu.

Co se dalších článků týče
, mám tu prima připomenutí z Houpacího koně www.okolotrebone.cz/houpaci-kun/rocnik-2018/dante-pisnickar/.

A pak ještě jeden pozapomenutý z Budějovické drbny https://m.budejckadrbna.cz/z-kraje/ceskobudejovicko/15430-budejcka-folkova-scena-nabizi-nove-jmeno-dante-pisnickar.html.