Raport ve Folkparádě

(Aktualizace 26. 2. 2018) Raport je ve Folkparádě PRVNÍ!!!

Kapela Spolektiv, kde jsem před lety strávil několik muzikantských sezón, boduje s Raportem, což mě pochopitelně těší.

K Raportu jsem napsal text. A pokud vám to nebude činit potíže, pošlete téhle písničce sms ve velice jednoduchém tvaru: FOLK 1 a to na telefonní číslo 9001103 do středeční půlnoci.

Na první pokus to ve Folkparádě rozhodně není špatné. Více o Folkparádě najdete tady http://www.rozhlas.cz/kraje/folkparada

Text Raportu jsem napsal někdy před dvaceti lety, celý jej najdete na http://www.dantepisnickar.cz/texty. A ve finále i v mé knížce, sbírce Tam za modrou horou.

Ta písnička měla tehdy i jinou melodii, ale jak jsem ji dlouho nehrál, tak jsem ji prostě zapomněl. Martin Jančura ale napsal melodii novou a tak vznikl Raport znovuzrozený a vyšel i na CD Spolektivu Dej mi tvar.

Text jsem napsal v lese, když jsem byl na procházce se svým psem. Najednou mě to napadlo a já vytáhl notýsek a psal. Klopýtal jsem přes kořeny, šel a psal. A houbaři si mysleli, že si je zapisuju 🙂 Doufám, že se vám bude líbit a že ta sms pro vás nebude moc velkou přítěží 🙂 Díky 🙂
P.S. Můj pes, resp. fenka Laší, se tehdy strašně přežrala hub, které jsem kvůli psaní textu neposbíral. 🙂

Spolektiv bývala jeden z kapel, v nichž jsem hrál na baskytaru. Raport jsem napsal po jejím rozpadu pro kapelu Rádio. Spolektiv se po takřka dvaceti letech opět znovu spojil a nyní zase koncertuje. Tahle fotka je z našeho tehdejšího CD a já jsem ten vlasatec druhý zleva.